Sztafeta dla Powstańców Warszawskich i Piknik Rodzinny w Lublinie

Już 1 sierpnia odbędą się społeczne obchody upamiętniające 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Lublinie.

O godzinie 14:30 pobiegnie Sztafeta dla Powstańców Warszawskich. Tak jak Bohaterowie Polskiego Państwa Podziemnego przeżyli swoje 63 dni chwały, tak my pobiegniemy w 63 odcinkach biegowych. Ponadto przygotowujemy dla mieszkańców okolicznościowy piknik rodzinny.

Miejsce: Północny Brzeg Bystrzycy (przy moście na ul. Muzycznej)

SZTAFETA DLA POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH
Liczba uczestników jest nielimitowana, dlatego zachęcamy do zgłaszania się do biegu pod nr tel. 782-072-227.
Każdy odcinek będzie miał około 300 m długości. Jest to więc bieg symboliczny, zachęcamy jednak do przebiegnięcia całej trasy – 17 km. Trasa dostępna pod wyżej wskazanym numerem telefonu.

PIKNIK RODZINNY
Sztafeta kończy bieg na północnym brzegu Bystrzycy (przy moście na ul. Muzycznej). Tam też, o godzinie 16:30 zacznie się Piknik Rodzinny, podczas którego:
– wspólnie ułożymy znicze w symbol Polski Walczącej oraz złożymy hołd Powstańcom w godzinę „W”.
– odbędą się spotkania z kombatantami
– będzie można przyjrzeć się z bliska uzbrojeniu partyzanckiemu
– zorganizujemy strzelnicę ASG
– odbędą się gry i zabawy dla dzieci