Relacja z obozu szkoleniowego Sekcji Sportowo-Obronnej Związku Żołnierzy NSZ

Członkowie i sympatycy Związku Żołnierzy NSZ podnoszą swoje kompetencje i sprawność fizyczną na czterodniowym obozie szkoleniowym.

W dniach 04-08.08.2020 r. odbył się obóz Sekcji Sportowo-Obronnej przy ZŻNSZ, współorganizowany przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego. Uczestnicy obozu zapoznali się z różnymi elementami wyszkolenia wojskowego. Szkolono się m.in. z elementów taktyki zielonej i czarnej. Ćwiczono postawy strzeleckie i pracę na broni. Zajęcia miały zarówno charakter wykładów jak i praktyki. Odbyły się również ćwiczenia z medycyny pola walki.

Kursanci w krótkim czasie przyswoili sobie podstawowe wiadomości z zakresu tematyki proobronnej.

Obóz zakończyły zajęcia na strzelnicy i zawody strzeleckie w ramach III Memoriały im. sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś”, gdzie wszyscy mogli odbyć strzelanie z broni palnej. Wszystkie zajęcia prowadzone były przez profesjonalnych instruktorów o wysokich umiejętnościach i z dużym doświadczeniu.

Celem powstania Sekcji Sportowo-Obronnej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych jest podnoszenie sprawności proobronnych wśród członków Związku. W tym celu organizujemy regularne szkolenia na terenie niemal całej Polski pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, m.in. byłych żołnierzy JW. GROM.

Oprócz zajęć proobronnych i fizycznych odbyły się również wykłady o polskim podziemiu niepodległościowym, których celem było zapoznanie uczestników  z miejscami i postaciami związanymi z działalnością niepodległościową oddziałów NSZ i ich tradycji.

Zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniach i zajęciach organizowanych przez Sekcję Sportowo-Obronną działającą przy Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Dofinansowano ze środków ze zbiórki publicznej „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”.