Przejście z przewodnikami po Szlaku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie

Fundacja im. Kazimierza Wielkiego serdecznie zaprasza na bezpłatne przejście z przewodnikami po Szlaku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie.

Zorganizowane przejścia będą trwać do 12 grudnia 2018 r.

Partnerzy: PTTK Oddział Miejski w Lublinie oraz GRH Grenadiere. Patronat medialny: wMeritum.pl.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” oraz zbiórki publicznej „Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”.

Pod poniższym linkiem jest więcej informacji o samym szlaku: https://www.fkw.edu.pl/447

Przejdziemy po licznych w Lublinie miejscach związanych z polskim podziemiem niepodległościowym i okresem sowieckiej okupacji Polski po zakończeniu II wojny światowej. Zaprezentujemy najważniejsze miejsca związane z historią miasta w latach 1944-1963. Uczestników podzielimy na grupy po ok. 25-40 osób. Idziemy niezależnie od pogody. Pogoda może być zmienna, więc trzeba powiadomić młodzież o ubraniu ciepłego i nieprzemakalnego stroju. Czas przejścia 1 grupy to ok. 2,5 godziny. Przejście zakończy się pokazem uzbrojenia i umundurowania GRH. Kolejne grupy wychodzą spod Zamku co 10-15 min.

Zbiórka: przy wejściu na Zamek Lubelski. Zakończenie przy XXIX LO w Lublinie im. H. Dekutowskiego “Zapory”, ul. Lipowa 25.

Organizator gwarantuje usługę przewodników turystycznych, pokazy Grup Rekonstrukcji Historycznych i Przewodniki po szlaku (ilość ograniczona).

Prosimy o zgłaszanie grup uczestników telefonicznie pod numerem tel.: 730-363-355 lub e-mailem: fundacja.fkw@gmail.com. Należy podać: nazwę szkoły, listę zgłaszanych uczestników (wystarczy imię i nazwisko) oraz nazwisko i nr tel. opiekuna grupy. Zgłoszenia będą przyjmowane od grup, wyjątkowo od pojedynczych osób. Liczba miejsc jest ograniczona.