Fundacja im. Kazimierza Wielkiego przekazała nieodpłatnie kilka tysięcy egzemplarzy publikacji o Narodowych Siłach Zbrojnych, wydanych przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego, do bibliotek uniwersyteckich, bibliotek publicznych, bibliotek szkolnych, placówek oświatowych, dla historyków, kombatantów i ich rodzin na terenie całej Polski!
Wiele z pośród wydanych przez nas publikacji zawiera nigdy wcześniej nieopublikowane zdjęcia, dokumenty, listy, relacje i wspomnienia żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, które zachowały się w archiwach rodzinnych i prywatnych.
W tym roku wydamy kolejną publikację. Tym razem o wywiadowcy Związku Jaszczurczego, który szczęśliwie przeżył wojnę, pomimo wydanego na niego przez niemiecki sąd wyroku śmierci. Publikacja będzie zawierała nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia, listy i dokumenty sądowe, które do tej pory przechowywane były w archiwum rodzinnym.
Do tej pory Fundacja im. Kazimierza Wielkiego wydała 10 publikacji o tematyce Polskiego Państwa Podziemnego, w szczególności o Narodowych Siłach Zbrojnych:
– wspomnienia dr. Bohdana Szuckiego ps. „Artur” pt. „Narodowe Siły Zbrojne w moim życiu”,
– „Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty NSZ 1942-44, tom I”,
– „Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty NSZ-AK 1944-45, tom II”,
– „Przewodnik po Szlaku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie” pod redakcją Karola Wołka,
– Barbara Jachimczak pt. „Losy żołnierzy NSZ na Kielecczyźnie”,
– Estera i Witold Radwańscy pt. „Stanisław Radwański – żołnierz Akcji Specjalnej NSZ”,
– Maciej Skrobot pt. „Rejon NSZ Małogoszcz„,
– Stanisław Jaworski pt. „Związek Jaszczurczy, Narodowe Siły Zbrojne”,
– „W marszu i boju”, reprint wydania z 1948 r.,
– „Żołnierze Wyklęci, polskie podziemie narodowe 1944-1963”, pod redakcją Karola Wołka.
Istnieje możliwość zakupu niektórych publikacji, co przyczyni się do wsparcia działań Fundacji im. Kazimierza Wielkiego i pomoże w wydawaniu kolejnych wartościowych publikacji. Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy!