II Turniej piłkarski im. Powstańców Warszawskich

1 sierpnia 2020 roku na boisku Orlik w Dominowie rozegrano II Turniej piłkarski im. Powstańców Warszawskich organizowany przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego.

Celem Turnieju było upamiętnienie 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz przybliżenie wiedzy o powstaniu jak i biorących w nim udział Powstańcach, a szczególnie tych pochodzących lub obecnie mieszkających w Lublinie. Celem Turnieju było także kształtowanie postaw patriotycznych, obywatelskich oraz promowanie aktywnego trybu życia.

Oficjalne rozpoczęcie rozgrywek odbyło się o godz. 9:30. Przed pierwszym meczem organizatorzy przybliżyli uczestnikom cel Turnieju oraz przybliżyli wydarzenia historyczne z 1944 roku.

Turniej podzielony był na dwie fazy: grupową i pucharową. Drużyny rozgrywały mecze w dwóch grupach. Z każdej grupy awansowały do półfinałów po dwie drużyny. Zmagania w półfinałach wyłoniły finałową parę. Tak jak w pierwszej edycji w finale znalazła się drużyna Calcio Vazoni, pokonując w półfinałowym meczu drużynę Farmacji Lublin. Drugą drużyną, która weszła do finału było MW Lublin, które po rzutach karnych wyeliminowało w półfinale drużynę Lwowska Wolves FC.

W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy Lwowska Wolves FC pokonując po karnych Farmacje Lublin.

Zeszłoroczny zdobywca Pucharu występował w roli faworyta i nie zawiódł tych, którzy liczyli na zwycięstwo drużyny Calcio Vazoni. W finale zdominowali boisko wygrywając aż 8:1 i ponownie zdobywając Puchar im. Powstańców Warszawskich.

Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy certyfikat. Król strzelców turnieju otrzymał pamiątkową statuetkę. Podobnie bramkarz, który wpuścił najmniej bramek, również otrzymał specjalną nagrodę.

W przerwach pomiędzy rozgrywanymi meczami, zawodnicy mogli zapoznać się z treścią broszur edukacyjnych traktujących o polskim podziemiu niepodległościowym oraz obejrzeć pokazy pro-obronne.

Patronat Honorowy nad Turniejem sprawowali: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Studencki Klub Myśli Społeczno-Politycznej im. Zygmunta Balickiego, Klub Myśli Społeczno-Politycznej „Vade Mecum”.