Relacja z VI Rajdu Pieszego im. kpt. Wincentego Sowy ps. „Vis”

W dniu 30 sierpnia 2020 r. Janowie Lubelskim odbył się VI Rajd Pieszy im. kpt. Wincentego Sowy ps. „Vis”, organizowany przez Fundację Amor Patriae, Fundację im. Kazimierza Wielkiego oraz Stowarzyszenie im. Kazimierza Wielkiego.

W Rajdzie udział wzięło ponad 100 uczestników, w tym Kombatant Narodowych Sił Zbrojnych, por. Henryk Atemborski ps. „Pancerny” oraz żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Czytaj dalej

VI Rajd Pieszy im. kpt. Wincentego Sowy ps. „Vis”

Fundacja Amor Patriae serdecznie zaprasza do udziału w VI Rajdzie Pieszym im. kpt. Wincentego Sowy ps. „Vis”, który odbędzie się 30 sierpnia 2020 roku w Janowie Lubelskim.  

 

Pieszy Rajd Pamięci składała się zarówno z elementów edukacyjnych jak  i sportowych. Celem Rajdu jest przybliżenie postaci kpt. Wincentego Sowy ps. „Vis” w sposób atrakcyjny dla uczestników.

Czytaj dalej

Relacja z III Memoriału im. sierż. Józefa Franczaka ps. “Laluś”

W dniach 7-8 sierpnia 2020 r. w miejscowości Nasutów oraz na strzelnicy w nieodległej Osówce odbył się III Memoriał im. Józefa Franczaka ps. „Laluś”.
Organizatorzy: Fundacja Amor Patriae i Fundacja im. Kazimierza Wielkiego. Partnerzy: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Legia Akademicka i Sekcja Sportowo-Obronną Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych

Czytaj dalej

III Memoriał im. sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś”

Fundacja Amor Patriae serdecznie zaprasza na III Memoriał im. sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś”, który odbędzie się w dniach 7-8.08.2020 r. w godz. 9:00-14:00 na strzelnicy w Osówce koło Lublina.

Memoriał organizują: Fundacja Amor Patriae i Fundacja im. Kazimierza Wielkiego przy współpracy z: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Legia Akademicka i Sekcja Sportowo-Obronną Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Czytaj dalej

Wspieramy Kombatantów!

W związku z ogłoszonym stanem epidemii w Polsce Fundacja im. Kazimierza Wielkiego dzięki środkom z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych organizuje akcje “Wsparcie dla Kombatantów w czasie epidemii”.

Czytaj dalej

II Memoriał im. sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś” – relacja

W dniach 17-18 czerwca 2019 r. odbył się II Memoriał im. sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś” organizowany przez Fundację Amor Patriae przy współpracy z: Ministerstwo Obrony Narodowej, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Wojsko Polskie, Arsenał Szkolenia Strzeleckie, Fundacją im. Kazimierza Wielkiego, Wąwolnickie Stowarzyszenie Strzeleckie “STEN” i Sekcją Sportowo-Obronną Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Czytaj dalej

II Memoriał im. sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś”

Fundacja Amor Patriae serdecznie zaprasza na II Memoriał im. sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś”, który odbędzie się w dniach 17-18.06.2019 r. w godz. 9:00-16:00 na strzelnicy KS „Sten” w Wąwolnicy k. Nałęczowa.

 

Memoriał organizują: Fundacja Amor Patriae przy współpracy z: Ministerstwem Obrony Narodowej, Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Wojskiem Polskim, Arsenał Szkolenia Strzeleckie, Fundacją im. Kazimierza Wielkiego, Wąwolnickim Stowarzyszeniem Strzeleckim „STEN” i Sekcją Sportowo-Obronną Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Patronat Honorowy nad Memoriałem objął Lubelski Kurator Oświaty – Teresa Misiuk.

WSTĘP WOLNY.

Czytaj dalej